Tournaments : : Brackets
Saturday, March 03, 2018

2018 PG High School Showdown Bracket

Red Division Bracket

        Loganville Red Devils (GA)        
                 
      Troup County Tigers (GA) 3/8 8:30PM @ LP 13 Loganville Red Devils (GA)      
        Game #1        
                 
    Troup County Tigers (GA)  3/9 3:30PM @ LP 9 Troup County Tigers (GA) 3/9 3:30PM @ LP 16 Providence Stallions (FL)     
      Game #9 North Gwinnett Bulldogs (GA) Game #10      
                 
        3/8 8:30PM @ LP 14        
      North Gwinnett Bulldogs (GA) Game #2 Providence Stallions (FL)      
                 
  College Station Cougars (TX)  3/9 6PM @ LP 9   Providence Stallions (FL)   3/10 10AM @ LP 15 Providence Stallions (FL)   
    Game #17   Grayson Rams (GA)   Game #18    
                 
      College Station Cougars (TX) 3/8 8:30PM @ LP 15 Grayson Rams (GA)      
        Game #3        
                 
      3/9 3:30PM @ LP 10 College Station Cougars (TX) 3/9 3:30PM @ LP 15      
    College Station Cougars (TX)  Game #11 Cartersville Hurricanes (GA) Game #12 Cartersville Hurricanes (GA)     
                 
        3/8 6PM @ LP 10        
      Seminary Bulldogs (MS) Game #4 Cartersville Hurricanes (GA)      
                 
        Seminary Bulldogs (MS)        
College Station Cougars (TX)  3/10 10AM @ LP 13           3/10 12:30PM @ LP 16 Blessed Trinity Titans (GA) 
  Game #27           Game #32 Champion
        Parkview Panthers (GA)        
                 
      North Broward Prep Eagles (FL) 3/8 6PM @ LP 13 Parkview Panthers (GA)      
        Game #5        
                 
    North Broward Prep Eagles (FL) 3/9 3:30PM @ LP 11 North Broward Prep Eagles (FL) 3/9 3:30PM @ LP 14 Parkview Panthers (GA)     
      Game #13 Hillgrove Hawks (GA) Game #14      
                 
        3/8 6PM @ LP 14        
      Hillgrove Hawks (GA) Game #6 Cullman Bearcats (AL)      
                 
    3/9 6PM @ LP 10   Cullman Bearcats (AL)   3/10 10AM @ LP 16     
  Brookwood Broncos (GA)  Game #19   Buford Wolves (GA)   Game #20 Blessed Trinity Titans (GA)   
                 
      Northview Cougars (AL) 3/8 6PM @ LP 15 Buford Wolves (GA)      
        Game #7        
                 
      3/9 3:30PM @ LP 12 Northview Cougars (AL) 3/9 3:30PM @ LP 13      
    Brookwood Broncos (GA)  Game #15 Blessed Trinity Titans (GA) Game #16 Blessed Trinity Titans (GA)     
                 
        3/8 6PM @ LP 16        
      Brookwood Broncos (GA) Game #8 Blessed Trinity Titans (GA)      
                 
        Brookwood Broncos (GA)        
                 
                 
     North Gwinnett Bulldogs (GA)       Buford Wolves (GA)    
                 
                 
  Seminary Bulldogs (MS)  3/9 6PM @ LP 11  North Gwinnett Bulldogs (GA)   Buford Wolves (GA)  3/9 6PM @ LP 13 Cullman Bearcats (AL)   
    Game #21       Game #22    
                 
                 
  3/10 12:30PM @ LP 12 Seminary Bulldogs (MS) 3/10 12:30PM @ LP 11   3/10 10AM @ LP 12 Cullman Bearcats (AL) 3/10 12:30PM @ LP 14  
  Game #31 Hillgrove Hawks (GA) Game #28   Game #30 Grayson Rams (GA) Game #29  
                 
                 
    3/9 6PM @ LP 12       3/9 6PM @ LP 16    
  Northview Cougars (AL)  Game #23 Hillgrove Hawks (GA)    Grayson Rams (GA)  Game #24 Loganville Red Devils (GA)   
                 
                 
    Northview Cougars (AL)       Loganville Red Devils (GA)    
                 
                 
    Troup County Tigers (GA)       Cartersville Hurricanes (GA)    
                 
                 
    3/10 10AM @ LP 14 North Broward Prep Eagles (FL)      3/10 12:30PM @ LP 15 Parkview Panthers (GA)   
    Game #25        Game #26 3rd Place   
                 
                 
    North Broward Prep Eagles (FL)       Parkview Panthers (GA)    
   








Blue Division Bracket

 
     
    #1 Houston County Bears (GA)      
           
           
  #4 Denham Springs Yellow Jackets (LA)  3/9 6PM @ LP 14 #1 Houston County Bears (GA)     
    Game #11      
           
           
#4 Denham Springs Yellow Jackets (LA)  3/10 10AM @ LP 11 #4 Denham Springs Yellow Jackets (LA) 3/10 12:30PM @ LP 13 #2 Montverde Academy Eagles (FL)   
3rd Place  Game #13  #2 Montverde Academy Eagles (FL) Game #20 Champion   
           
           
    3/9 8:30PM @ LP 15      
  #3 Winder-Barrow Bulldogs  Game #12 #2 Montverde Academy Eagles     
           
           
    #3 Winder-Barrow Bulldogs (GA)      
           
           
Mountain Brook Spartans (AL)   Westlake Lions (GA)   Mountain View Bears (GA)  
           
           
3/9 8:30PM @ LP 13   3/9 8:30PM @ LP 16   3/9 8:30PM @ LP 14  
Game #14   Game #15   Game #16  
           
           
Redan Raiders (GA)   South Gwinnett Comets (GA)   Saraland Spartans (AL)  
           
           
    Westlake Lions (GA)   Saraland Spartans (AL)  
           
           
    3/10 10AM @ LP 9   3/10 12:30PM @ LP 10  
    Game #18   Game #19  
           
           
    Mountain View Bears (GA)   South Gwinnett Comets (GA)  
           
Copyright 1994-2018 by Perfect Game. All rights reserved. No portion of this information may be reprinted or reproduced without the written consent of Perfect Game.