Not a member yet?
Subscribe Now!

2014 16u BCS Finals

All Tournament Team

TeamNameGradPosHometownHigh School
Team Elite Black (#61) Freddy Achecar 2016 1B Atlanta, GA The Lovett School
Goose's Gamers (#39) Manuel Alejandro 2015 OF East Hartford, CT East Hartford
Ostingers Baseball Academy Select 16U (#24) Colin Allman 2016 SS Plant City, FL Strawberry Crest
Elite Squad 16U Prime (#2) Mike Amiditis 2016 C Boca Raton, FL  
BPA 16U White (#1) Isaiah Arana 2015 OF Orlando, FL Timber Creek
Team Demarini Puerto Rico (#12) Angel Arroyo 2015 RHP Bayamon, PR Esc Rexville Int.
Frozen Ropes Badarack (#20) Matthew Baker 2016 OF Rockwall, TX Rockwall
Chain Black 16U (#31) Chris Bashlor 2016 1B Richmond Hill, GA Calvary Baptist Day
Florida Burn Pennant (#34) Austin Bergner 2016 RHP Windermere, FL Windermere Prep
Frozen Ropes Badarack (#4) Logan Berlof 2016 SS McKinney, TX Mckinney Boyd
Frozen Ropes Badarack (#9) Anthony Bernardez 2016 SS Prosper, TX Prosper
Zoned RedHawks Elite (#13) Jake Bevich 2016 SS Chatham, NJ Chatham
Beyel Brothers Bulldogs (#10) Blake Beyel 2016 RHP Rockledge, FL Cocoa
Fat Cat Thunder (#21) Parker Biederer 2016 OF Cumming, GA Forsyth Central
Coastal Prospects 16U Americans (#37) Zach Blankenship 2016 LHP Orange Park, FL Fleming Island
Indiana Prospects (#8) JJ Bleday 2016 LHP Titusville, PA Titusville
BPE Titans (#44) Brandon Bott 2016 1B Kinnelon, NJ  
Frozen Ropes Badarack (#22) Austin Boudreaux 2016 3B Frisco, TX Centennial
SCORE International 16U (#16) Ryan Boyd 2017 RHP Plant City, FL Plant City
SACSN National Team (#16) Logan Boyer 2016 C Chandler, AZ Hamilton
Beyel Brothers Bulldogs (#7) Cooper Bradford 2016 RHP Oviedo, FL Oviedo
MBA Pride Elite (#21) Tucker Bradley 2016 OF Chickamauga, GA Gordon Lee
Coastal Prospects 16U Nationals (#5) Brady Breedlove 2016 2B St. Augustine, FL Bartram Trail
Triple Crown Warriors (#9) Bobby Brokamp 2016 OF Cincinnati, OH Walnut Hills
Florida Burn Gold (#28) Eric Brown 2016 RHP Englewood, FL Venice Senior
PBA 16U Black (#9) Glenn Burton 2015 C C LaBelle, FL Labelle
Team Elite Roadrunners (#17) Trey Cabbage 2015 3B Blaine, TN Grainger
GBSA Sox (#2) Mason Calloway 2016 OF Covington, GA Newton
Banditos North (#24) Josh Campbell 2016 SS Angleton, TX Angleton
Elite Squad 16U Slugger (#34) Alex Carballo 2016 OF Pembroke Pines, FL Archbishop Edward Mccarthy
Connecticut Vipers (#17) Dan Carrington 2015 C Gales Ferry, CT Ledyard
Easton Rockets (#9) Andrew Carson 2016 C Stuart, FL South Fork
Elite Squad 16U Prime (#23) Derek Cartaya 2016 2B Pembroke Pines, FL Somerset Academy Charter
Indiana Prospects (#4) Bill Chillari 2016 LHP Newport, NJ St Augustine Preparatory
Elite Squad 16U Prime (#3) Brandon Chinea 2016 MIF Palmetto Bay, FL Florida Christian
MBA Pride Elite (#12) Jose Ciccarello 2017 SS 3B Tampa, FL Alonso
Goose's Gamers (#44) Sam Cleland 2015 OF Monroe, CT Masuk
GCBA Black Sox 16U Elite (#39) Ferguson Cochran 2016 3B Lake Charles, LA St. Louis Catholic
Glen Allen Xtreme (#11) Hunter Cochrane 2017 RHP Glen Allen, VA Glen Allen
Glen Allen Xtreme (#26) Adam Collins 2016 MIF Glen Allen, VA Glen Allen
SWFL Prospects Underclass (#7) Jonathan Cosme 2015 OF Bonita Springs, FL Gulf Coast
Palm Beach Select (#10) Nick Costantakos 2016 RHP Jupiter, FL  
Team Elite Black (#12) Jonah Crocker 2016 OF Lula, GA East Hall
Florida Burn Pennant (#17) Alex Crotty 2016 C Lake Mary, FL Windermere Prep
Florida Burn Navy (#15) Nikolas Dague 2016 OF Tampa, FL Sickles
SWFL Prospects Underclass (#5) Jeffrey Daly 2015 RHP Tampa, FL Jefferson
Team Elite Prime (#71) Connor Darling 2016 RHP Suwanee, GA North Gwinnett
Chain Gold (#6) Michael Davis 2015 LHP Conyers, GA Piedmont Academy
Chain Black (#6) Michael Davis 2015 LHP Conyers, GA Piedmont Academy
Triple Crown Warriors (#8) Alec DeBruler 2016 OF Batavia, OH Arch Bishop Moeller
TigerTown Tigers (#7) Tyler DeClerq 2016 RHP Rockledge, FL Montverde Academy
Fat Cat Thunder (#2) Matthew Delise 2015 C Cumming, GA Homeschool
Beyel Brothers Bulldogs (#3) Austin Dennis 2015 SS Rockledge, FL Rockledge Senior
643 DP Cougars Sterling (#10) Pete Derkay 2016 C Acworth, GA Allatoona
Fat Cat Thunder (#12) Caleb Dixon 2015 RHP Cumming, GA North Forsyth
Frozen Ropes Badarack (#5) Ryan Dobson 2016 SS Highland Village, TX Marcus
IBAHS Knights (#19) Gabriel Dominguez 2016 RHP Trujillo Alto, PR International Baseball Academy
Florida Legends (#28) Austin Dreher 2016 LHP Miami, FL Miami Southridge
Florida Burn Pennant (#12) Scott Dubrule 2016 SS Nokomis, FL Venice Senior
Bullet Baseball (#2) Dylan Duplechain 2016 SS Mamou, LA  
East Cobb Orioles (#14) Miles Dutton 2015 RHP Woodstock, GA Etowah
Swfl 16u (#20) Bryan Eberle 2016 RHP Alva, FL Canterbury
Florida Mustangs (#24) Derek Eberly 2016 SS Blountstown, FL Blountstown
Ostingers Baseball Academy Select 16U (#3) Drew Ehrhard 2017 3B Thonotosassa, FL Wharton
Team Elite Prime (#70) Will Ethridge 2016 RHP Lilburn, GA Parkview
Elite Squad 16U TPX (#56) Elijiah Eusebio 2016 1B Miami, FL Coral Gables Senior
Team Bownet Tampa Bay Warriors (#47) Michael Falcon 2016 RHP Tampa, FL Tampa Preparatory
FBH Angels 16u White (#121) Justin Farmer 2017 OF OF, RHP Riverview, FL Riverview
OTC Baseball (#18) Jake Farrar 2016 1B Lagrange, GA Lagrange High School
Florida Burn Pennant (#31) Joey Favetta 2015 RHP Seminole, FL Seminole
SACSN National Team (#42) Wyatt Featherston 2016 OF Lakewood, CO Green Mountain
FBH Angels White (#4) Logan Fernandez 2016 3B Tampa, FL Strawberry Crest
Jacksonville Warriors White (#13) Eric Foggo 2017 RHP Hilton Head, SC Hilton Head
Zoned RedHawks Elite (#18) Justin Friedman 2015 RHP Pittstown, NJ The Pingry
643 DP Cougars Sterling (#17) Drake Frix 2016 C Plainville, GA Darlington
Mid-Ohio Bullets Blue (#8) Cody Gabriel 2016 LHP Upper Sandusky, OH Upper Sandusky
Chain Gold 16U (#16) Dalton Gilliam 2016 SS Kathleen, GA Veterans
TigerTown Tigers (#42) Bernard Gilot 2016 OF Apopka, FL Montverde Academy
West Morris Minutemen (#44) Tom Githens 2016 1B Randolph, NJ West Morris Mendham
MBA Pride Elite (#25) Donnie Glenski 2016 OF Orange Park, FL  
OTC Baseball (#28) Tyler Goddard 2016 RHP McDonough, GA Union Grove
Marucci Elite Houston Red (#3) John Henry Gonzalez 2016 RHP Edinburg, TX Edinburg
Goose's Gamers (#11) Salvatore Gozzo 2016 SS Wallingford, CT Mark T. Sheehan
Ostingers Baseball Academy Select 16U (#4) Conor Grady 2017 RHP Tampa, FL Tampa Catholic
Team Bownet Tampa Bay Warriors (#1) Daniel Guffey 2016 RHP Tampa, FL  
Chain Gold 16U (#30) Tanner Hall 2016 LHP Warner Robins, GA Houston County
Team Elite Prime (#44) Cameron Hankins 2016 OF Dacula, GA Mountain View
643 DP Cougars Sterling (#12) Grayson Harbin 2016 RHP Kennesaw, GA Allatoona
Jacksonville Warriors White (#7) Joey Harrison 2015 SS Jacksonville Beach, FL  
Elite Squad TPX (#98) George Helbig 2015 RHP Davie, FL Western
Florida Mustangs (#19) Devin Hemenway 2017 LHP Niceville, FL Niceville Senior
Rawlings America National (#21) Corben Henry 2016 OF Alvin, TX Alvin Reach
Team Demarini Puerto Rico (#24) Joey Hernandez 2015 SS San Juan, PR Potros De Las Lomas Baseball Academy
Chain Black 16U (#7) Will Hodges 2016 OF Guyton, GA Effingham County
Team Elite Prime (#2) William Holland 2016 SS Lawrenceville, GA Collins Hill
GBSA Sox (#16) Jason Howell 2015 1B Conyers, GA Salem
Elite Squad 16U Prime (#15) Zach Jackson 2017 C Haines City, FL Haines City Senior
Team Elite Prime (#43) Johnathan Jahn 2016 LHP Martinez, GA Westside
Banditos North (#25) Jake Johnson 2016 3B Missouri City, TX  
Team Elite Roadrunners (#15) Jahmai Jones 2015 OF Roswell, GA Wesleyan
Austin Banditos (#32) Kragen Kechely 2016 RHP Austin, TX Vista Ridge
BPE Titans (#25) Billy Kerwien 2016 3B Augusta, NJ High Point Regional
Elite Squad 16U Prime (#14) Jack Khawly 2016 1B Southwest Ranches, FL Somerset Academy Charter
Florida Burn Pennant (#20) Eric Kimsey 2016 RHP University Park, FL Braden River
South Florida Prospects 16U (#23) Logan Langham 2016 RHP Naples, FL Barron Collier
South Florida Prospects 16U (#8) Brett Lawson 2016 3B Margate, FL Calvary Christian Academy
SACSN National Team (#9) Dylan Lester 2016 RHP Brenham, TX Brenham
SACSN National Team (#14) Lael Lockhart, Jr. 2016 LHP Friendswood, TX Friendswood
Zoned RedHawks Elite (#22) Frank Logiudice 2016 LHP Edison, NJ  
SWFL 16U Navy (#21) Kevin Long 2017 1B Bonita Springs, FL Estero
SCORE International 16U (#5) Steven Lugo 2016 SS Tampa, FL  
FBH Angels 16u White (#41) Jamarcus Lyons 2018 OF Tampa, FL  
SWFL 16U Navy (#5) Christian Maglich 2016 3B Sarasota, FL Cardinal Mooney
SACSN National Team (#28) Connor Manous 2016 RHP Munster, IN Munster
Team Demarini Puerto Rico (#90) Lean Marrero 2015 OF Bayamon, PR Leadership Christian Academy
Team Elite Louisville Slugger (#11) Brandon Marsh 2016 OF Buford, GA Buford High School
BPE Titans (#24) Dwayne Marshall 2016 SS Piscataway, NJ Seton Hall Preparatory
Easton Rockets (#34) Andrew Martinez 2017 3B Jupiter, FL Jupiter
Elite Squad Prime (#17) Anthony Masiello 2016 LHP Parkland, FL North Broward Prep
Coastal Prospects 16U Nationals (#34) Austin Massebeau 2016 OF Bunnell, FL  
Elite Squad 16U Slugger (#52) Jagger McCoy 2016 LHP Boca Raton, FL Boca Raton Community
643 DP Cougars Sterling (#24) Patrick McDonald 2016 RHP Marietta, GA Woodberry Forest
Elite Squad 16U Prime (#11) Nick McDonald 2016 RHP Pembroke Pines, FL West Broward
Bullet Baseball (#21) Tod McDowell 2016 RHP Bridge City, TX Bridge City
Elite Squad 16U Prime (#26) Evan McKendry 2016 RHP Pembroke Pines, FL University School Of Nova Southeastern University
BPA 16U White (#15) Conor McNamara 2016 RHP Oviedo, FL Oviedo
Team Elite Prime (#14) Mason McWhorter 2016 OF Cumming, GA West Forsyth
SCORE International 16U (#3) Ryan Mejia 2016 OF Tampa, FL Alonso
MPi (#12) Tony Mejias 2016 OF Miami, FL  
MBA Pride Elite (#7) Mervyl "MJ" Melendez 2017 C MIF Montgomery, AL St James
Palm Beach Select (#45) Kenrick Mendez 2016 RHP Port St. Lucie, FL Fort Pierce Central
Naperville Renegades American (#13) Danny Miller 2016 LHP Aurora, IL Waubonsie Valley
Elite Squad 16U Prime (#27) Anthony Molina 2016 RHP Pembroke Pines, FL Somerset Academy Charter
Pro Source (#22) Ryan Monson 2016 OF Frisco, TX Wakeland
Barrett Baseball Raiders (#16) Parker Morrison 2016 RHP Cumming, GA Forsyth Central
Triple Crown Warriors (#33) Cole Murphy 2015 1B Cincinnati, OH Walnut Hills
All American Prospects West 16U (#1) Spencer Myers 2017 SS Tampa, FL Berkeley Preparatory
MBA Pride Elite (#11) Tyler Myrick 2016 RHP Lake City, FL Columbia
Florida Legends (#5) Brandon Nayor 2016 OF Miami, FL Westwood Christian
Jacksonville Warriors Black (#5) Bryce Newman 2016 2B Jacksonville, FL The Bolles
Naperville Renegades American (#35) Blake Nicolls 2016 RHP Naperville, IL Metea Valley
Banditos North (#20) John "JD" Noey 2016 C Spring, TX Klein Oak
Frozen Ropes Badarack (#3) Parker Noren 2016 OF McKinney, TX Mckinney Boyd
Barrett Baseball Raiders (#24) Pierce Nufer 2016 RHP Gainsville, GA FCHS-STEM Academy
SCORE International (#15) Kevin Nunez 2016 RHP Tampa, FL Alonso
Florida Burn Pennant (#16) Nick Ortega 2016 OF Tampa, FL Jesuit
Team Demarini Puerto Rico (#2) Cristian Ortiz 2015 RHP Barranquitas, PR Northern Research And Training Institute
Indiana Prospects (#29) Julian Ossias 2015 OF Brandon, FL Bloomingdale
Austin Banditos (#14) Ben Ostrominski 2016 SS Round Rock, TX Round Rock
Goose's Gamers (#29) Alexander Parkos 2015 1B Meriden, CT Xavier
Triple Crown Warriors (#34) Dustin Parsons 2016 OF Cincinnati, OH Anderson
Jacksonville Warriors Black (#24) Kody Parsons 2016 RHP Jacksonville, FL Providence
Elite Squad 16U TPX (#54) Matthew Patricio 2016 LHP Davie, FL St Thomas Aquinas
All American Prospects West 16U (#13) Mike Pelaez 2017 1B Tampa, FL Plant
SCORE International 16U (#24) Ben Pelletier 2016 OF Montreal, Quebec, CAN Homeschool
IBAHS Knights (#3) Delvin Perez 2016 SS Loiza, PR International Baseball Academy
MBA Pride Elite (#99) Delvin Perez 2016 SS Loiza, PR International Baseball Academy
Florida Legends (#29) Ernesto Perez 2016 C Miami, FL  
BPA 16U White (#40) Sean Paul Perry 2016 OF Melbourne Beach, FL Melbourne Central Catholic
Florida Burn Pennant (#15) Parke Phillips 2016 C Nokomis, FL Out-Of-Door Academy
Beyel Brothers Bulldogs (#4) Michael Pineda 2016 C New Port Richey, FL River Ridge
All American Prospects West 16U (#14) Tyler Powell 2016 RHP Tampa, FL Plant
Florida Burn Gold (#8) Owen Ragsdale 2017 SS Bradenton, FL Lakewood Ranch
Elite Squad 16U Prime (#1) Steven Revilla 2016 OF Pembroke Pines, FL West Broward
Team Demarini Puerto Rico (#34) Angel Reyes 2015 RHP Bayamon, PR  
Easton Rockets (#17) James Reynolds 2016 RHP Jupiter, FL Jupiter
Florida Burn Gold (#5) Najee Rhodes 2017 3B Sarasota, FL Out-Of-Door Academy
FTB Puerto Rico (#2) Luis R. Rivera 2016 RHP Cidra, PR  
Elite Squad 16U Prime (#7) Eric Rivera 2016 OF West Park, FL Charles W Flanagan
OTC Baseball (#31) Orod Rodriguez 2016 SS Locust Grove, GA Locust Grove
Marucci Elite Houston Red (#10) Kevin Roliard 2016 RHP Spring, TX Klein
Florida Surge (#21) Thomas Romero 2015 RHP Plantation, FL Coral Springs Charter
PBA 16U Black (#1) Tyler Russo 2015 RHP Cape Coral, FL North Fort Myers
Team Demarini Puerto Rico (#20) Jomar San Inocencio 2015 2B Catano, PR Colegio Carmen del Sol
MBA Pride Elite (#24) Alec Sanchez 2018 2B 3B Jacksonville, FL Providence
Florida Surge 16U (#10) Bubba Sangster 2017 3B Altoona, FL Umatilla
MBA Pride Elite (#27) Chase Sanguinetti 2018 1B LHP Tampa, FL Tampa Preportory
Rawlings America National (#25) Brock Saparto 2016 OF Seabrook, TX Clear Falls
South Tampa Prospects (#24) Price Sartor 2017 2B Tampa, FL Jesuit
Florida Burn Pennant (#19) Johnnie Schneider 2015 RHP Clearwater, FL Calvary Christian
East Cobb Orioles (#15) Jonathan Sentell 2016 RHP Woodstock, GA Etowah
Mid-Ohio Bullets Blue (#24) Hunter Sexton 2016 RHP Jackson, OH Jackson
643 DP Cougars Sterling (#3) Jay Shadday 2016 LHP Rome, GA Darlington
Team Elite Roadrunners (#3) Cam Shepherd 2016 SS Duluth, GA Peachtree Ridge
All American Prospects West 16U (#5) John Shields 2017 SS Tampa, FL Plant
Elite Squad 16U Prime (#47) Landon Silver 2016 OF Miami, FL Westminster Christian
GBSA Sox (#9) Myles Smith 2016 OF Stone Mountain, GA Shiloh
Triple Crown Warriors (#32) Dylan Smith 2016 RHP Cincinnati, OH Anderson
Jacksonville Warriors Black (#9) Ty Smith 2016 MIF Jacksonville, FL The Bolles
East Cobb Braves (#14) Chase Solesky 2016 RHP Fort Pierce, FL John Carroll Catholic
Florida Pokers Underclass Navy (#12) Chase Solesky 2016 RHP Fort Pierce, FL John Carroll Catholic
Easton Rockets (#33) Chase Solesky 2016 RHP Fort Pierce, FL John Carroll Catholic
Florida Legends (#9) Giovon Soto 2016 OF Miami, FL Gulliver Schools
Coastal Prospects 16U Nationals (#3) Jordan Speck 2016 SS Jacksonville, FL Sandalwood
Swfl 16u (#23) Jordan Spicer 2015 RHP Hialeah, FL St Thomas Aquinas
Mid-Ohio Bullets Blue (#42) Justin Springer 2016 C Mount Vernon, OH  
SACSN National Team (#6) Ryan Stark 2016 RHP Wellington, FL Wellington
Chain Black 16U (#9) Logan Stephens 2016 2B Valdosta, GA Valdosta
Florida Mustangs (#1) Grant Stewart 2016 OF Paxton, FL Paxton
Swfl 16u (#9) Bobby Stewart 2016 LHP Naples, FL Naples
OTC Baseball (#17) Justin Stroud 2016 OF Jackson, GA Mary Persons
SCORE International 16U (#7) Kevin Tabares 2016 RHP Tampa, FL Alonso
Austin Banditos (#22) Mason Thompson 2016 RHP Round Rock, TX Round Rock
Team Tampa Bay (#25) Garrett Thompson 2017 C Tampa, FL Tampa Bay Technical
Rawlings America National (#15) Marcus Tinoco 2017 RHP Alvin, TX Alvin Reach
Austin Banditos (#10) Austin Todd 2016 OF Round Rock, TX Round Rock
East Cobb Patriots (#34) Sylvester Toe Jr. 2016 OF Douglasville, GA Landmark Christian School
Elite Squad 16U Prime (#20) Alejandro Toral 2017 1B Davie, FL Archbishop Edward Mccarthy
MBA Pride Elite (#34) Robert Touron 2017 RHP Miami, FL Gulliver Schools
Ostingers Baseball Academy Select 16U (#5) Matt Trzeciak 2016 RHP Brandon, FL Strawberry Crest
Orlando Baseball Academy 2015 (#27) Brandon Ussrey 2017 1B Apopka, FL Apopka
Team Demarini Puerto Rico (#21) Armando Jesus Valle 2016 LHP Guaynabo, PR Potros De Las Lomas Baseball Academy
Chain Black 16U (#29) Alex Vanderstok 2016 3B Warner Robins, GA West Forsyth
Jacksonville Warriors White (#23) Justin Vega 2016 RHP Ponte Vedra Beach, FL Ponte Vedra
Banditos of Austin (#20) Jake Velasco 2016 SS Cedar Park, TX Brentwood Christian
Elite Squad 16U Prime (#0) Gregory Veliz 2016 RHP Key West, FL Key West
East Cobb Braves (#8) Aaron Veres 2015 OF Canton, GA Cherokee
Team Elite Alpharetta (#64) Max Wadsworth 2016 1B Madison, GA Morgan County
Austin Banditos (#3) Zach Walsh 2016 SS Cedar Park, TX Vista Ridge
Team Rawlings Citius (#26) Ronald Washington 2017 OF Houston, TX Dulles
Elite Squad 16U Prime (#24) Colton Welker 2016 SS Coral Springs, FL Marjory Stoneman Douglas
South Tampa Prospects (#38) Parker Wessel 2017 C Tampa, FL Jesuit
Team Bownet Tampa Bay Warriors (#9) Izayah White 2015 SS Tampa, FL Gaither
Team Elite Prime (#30) Nick Wilhite 2016 OF Buford, GA Buford
Team Elite Prime (#20) Austin Wilhite 2016 SS Buford, GA Buford
So Cal NTT (#21) Justin Willis 2017 RHP West New York, NJ St Joseph
East Cobb Braves (#19) Ryan Wilson 2015 RHP Dallas, GA North Paulding
Florida Surge 16U (#14) Shendell Winright 2014 RHP Delray Beach, FL Royal Palm Beach