Not a member yet?
Subscribe Now!

FTB Mizuno Underclass (5-1-0)
Kissimmee , FL




2010 18U WWBA Memorial Day Classic
5/28/2010 - 5/31/2010

View Full Schedule

Team Schedule
Gm# 8
5/28/2010    7:30 PM
Stadium @ Lee County Sports Complex (Twins)
I
2
SWFL 18u (2-1-1)
5
FTB Mizuno Underclass (5-1-0)
 
Gm# 42
5/29/2010    4:30 PM
@ Riverdale High School
I
11
FTB Mizuno Underclass (5-1-0)
2
Bartow Jackets (1-2-1)
 
Gm# 94
5/30/2010    7:30 PM
Mack @ Terry Park
Playoffs Round 1
0
FTB Mizuno (3-1-0)
1
FTB Mizuno Underclass (5-1-0)
 
Gm# 103
5/31/2010    11:30 AM
Stadium @ Terry Park
Playoffs Round 2
5
FTB Mizuno Underclass (5-1-0)
4
CBC Storm (4-1-0)
 
Gm# 110
5/31/2010    2:00 PM
Stadium @ Terry Park
Semifinals
6
Palm Beach PAL 17u (6-1-0)
1
FTB Mizuno Underclass (5-1-0)
 


Roster
No.NamePos.HtWtB/TYr.SchoolHometownCommitment
7 Riley Baird LHP 6-0 163 L/L 2012Hagerty Chuluota, FL  
14 Kyle Barnett IF 5-10 180 R/R 2011Lakeland Senior Lakeland, FL  
32 Kelmin Escalera LHP/OF 5-11 160 L/L 2012Lake Howell Oviedo, FL  
21 Omar Garcia OF 6-0 170 R/R 2011Lake Howell Oviedo, FL High Point
45 Alex Hagner LHP 6-0 160 R/L 2013Eustis Mount Dora, FL Florida, Polk State
22 Edward Hearsey RHP 5-10 185 R/R 2012Hagerty Chuluota, FL  
12 Francisco Lindor SS 5-11 180 S/R 2011Montverde Academy Clermont, FL Florida State
3 Collin Maxfield OF/RHP 6-0 170 R/R 2013Oviedo Oviedo, FL  
25 Tomas Nido C/3B, 1B 6-0 195 R/R 2012Orangewood Christian School Guaynabo, PR Florida State
44 Chris Okey C/UT 6-0 165 R/R 2013Eustis Mt Dora, FL Clemson
38 Jose Ortega RHP 6-1 195 R/R 2011Lake Howell Chuluota, FL  
13 Henry Rivera C/3B 6-0 175 R/R 2012West Orange Winter Garden, FL  
10 Orlando Rivera 2B/OF 5-8 150 L/R 2011Freedom Orlando, FL Florida, State College of Florida
36 Jonathan Rivera RHP/UT 5-11 155 R/R 2011Timber Creek Orlando, FL  
1 Alexis Rivera OF/1B 6-1 225 L/L 2012Montverde Academy Kissimmee, FL Florida International
6 John Rivera RHP 5-11 154 R/R 2011Timber Creek Orlando, FL  
8 Roberto Rodrigues C 5-10 180 R/R 2011Montverde Academy Orlando, FL  
2 Cody Sharp LHP/OF 5-8 170 L/L 2012Timber Creek Orlando, FL  
10 Julio Valdez LHP 6-1 165 R/L 2012Lake Howell Oviedo, FL  
5 Eugene Vazquez OF/1B, LHP 6-2 185 L/L 2013Timber Creek Orlando, FL UCF
9 Thomas Vicens C 6-0 195 R/R 2012Lake Howell Oviedo, FL  
8 Robert Whalen RHP/3B, 1B 6-2 195 R/R 2012Haines City Senior Davenport, FL Florida Atlantic

(Note: Players that are linked have recently updated their profile information.)


Scout Blogs
Pool I Standings
Pool PCT W L T RA RS
FTB Mizuno Underclass 1.000 3 0 0 7 23
SWFL 18u 0.500 1 1 1 6 4
Bartow Jackets 0.500 1 1 1 16 9
Cape Coast Canes 0.000 0 3 0 16 9