Not a member yet?
Subscribe Now!

2014 WWBA 16u Labor Day Classic

All Tournament Team

TeamNameGradPosHometownHigh School
CRFS Baseball 16U (#3) Oraj Anu 2017 1B Orlando, FL Colonial
Carrollwood Gators 2017 (#11) Matthew Berube 2017 OF Lutz, FL Steinbrenner
Team Avenue Aces 16U (#76) Jeremy Brower 2017 RHP Cooper City, FL Cooper City
Hit Factory 16U (#24) Matthew Byars 2018 1B Plant City, FL  
Tampa Threshers (#23) Jarrod Cande 2017 OF Tampa, FL Hillsborough
Hit Factory 16U (#14) Mitchell Carter 2017 SS 2B Tampa, FL Tampa Catholic
Carrollwood Gators 2017 (#6) Anthony Cassos 2017 SS Lutz, FL  
Florida Canes (#15) Ihosvany Castaneda 2017 OF Hialeah, FL Monsignor Edward Pace
PBC Gameday Elite Underclass (#11) Myles Colangelo 2017 SS Jupiter, FL William T. Dwyer
Lakeland Legends of the Batters Box 16U (#27) Jeffrey Corona 2017 OF Lakeland, FL Bartow Senior
CRFS Baseball 16U (#14) Christopher Doyle Peter 2018 RHP Altamonte Springs, FL  
PBC Gameday Elite Underclass (#15) Mike Entenza 2017 RHP West Palm Beach, FL Forest Hill Community
Canes Baseball Academy 16U (#30) Enzo Evangelista 2017 RHP Homestead, FL Keys Center
PBC Gameday Elite Underclass (#17) Alex Garces 2017 1B Palm Beach Gardens, FL Forest Hill Community
Hit Factory 16U (#3) Nicky Gibbs 2017 C 1B, 3B, RHP Bartow, FL Bartow Senior
Carrollwood Gators 2017 (#10) Ryan Glass 2017 RHP Lutz, FL Steinbrenner
Canes Baseball Academy 16U (#5) Nicolas Gonzalez 2019 RHP Homestead, FL  
Canes Baseball Academy 16U (#9) Ricordo Grajales 2017 OF Aguada, PR  
Team Avenue Aces 16U (#30) Scott Gutstein 2017 2B Cooper City, FL Cooper City
Cape Cannons 15U (#3) Cody Hill 2017 MIF RHP Cape Coral, FL Ida Baker
Tampa Black Sox (#12) Caleb Holt 2018 LHP Tampa, FL  
Hit Factory 16U (#11) Jesse Hunter 2018 RHP Brandon, FL  
Premier Baseball Academy-Orlando 16U (#8) Cale Jones 2017 C Orlando, FL Freedom
PBC Gameday Elite Underclass (#113) Kyle Khachadourian 2017 OF Palm Beach Gardens, FL William T. Dwyer
Tampa Threshers (#29) Robby Martin 2018 SS Tampa, FL Jefferson
Canes Baseball Academy 16U (#11) Kevin Mauras 2018 3B Homestead, FL Miami Coral Park
Carrollwood Gators 2017 (#15) Alex Mocny 2017 SS Tampa, FL Jesuit
Carrollwood Gators 2017 (#24) Patrick Morris 2017 LHP Tampa, FL Steinbrenner
Tampa Threshers (#8) Zachary Moseley 2017 C Tampa, FL Robinson
Florida Canes (#24) Roberto Pena 2018 3B Doral, FL Doral Academy Charter
Florida Canes (#13) Luis Perez 2017 OF Miramar, FL Somerset Academy Charter
CRFS Baseball 16U (#9) Brandon J Reining 2017 RHP Kissimmee, FL Boone
CRFS Baseball 16U (#8) Yaison Reinoso 2017 C Kissimmee, FL Oakridge
Florida Canes 16U (#1) Juan Rodriguez 2017 RHP Miami, FL Mater Academy Lakes
Carrollwood Gators 2017 (#35) Kenny Rodriguez 2017 OF Tampa, FL Gaither
Tampa Threshers (#5) Nicolas Romano 2017 3B Tampa, FL Hillsborough
Tampa Threshers (#6) Eric Sennott 2018 OF Odessa, FL Steinbrenner
Carrollwood Gators 2017 (#17) CJ Van Eyk 2017 RHP Lutz, FL Steinbrenner
Premier Baseball Academy-Orlando 16U (#12) Jaret Vargo 2017 LHP Gotha, FL Olympia
Florida Canes 16U (#18) Jan Carlos Vento 2018 1B Pembroke Pines, FL Somerset Academy Charter
Lakeland Legends of the Batters Box 16U (#15) Matthew Warren 2018 MIF Lakeland, FL George W. Jenkins
Lakeland Legends of the Batters Box 16U (#20) Brock Weirather 2017 SS Lakeland, FL All Saints Academy