Black | 15 | Chase Adams | 2014 | Hutto | Pflugerville | TX | USA | OF | 8.00 |
Incarnate Word
|
|
| Premium Content |
Teal | 12 | Shane Adams | 2012 | Clements | Sugar Land | TX | USA | MIF | 8.50 |
|
|
| Premium Content |
Teal | 2 | Richard Alamo | 2013 | William B Travis | Richmond | TX | USA | C | 9.00 |
Texas Southern/Cisco Junior College
|
|
| Premium Content |
Purple | 1 | Blake Allison | 2013 | Cy-Fait | Houston | TX | USA | RHP | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Black | 1 | Michael Bailey | 2013 | Clear Lake | Houston | TX | USA | MIF | 8.50 |
|
|
| Premium Content |
Gold | 19 | Erin Baldwin | 2014 | Alfred M. Barbe | Lake Charles | LA | USA | RHP | 9.00 |
Samford
|
Rd 20 by Diamondbacks (2018)
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 4 | Seth Ballew | 2013 | Travis | Sugar Land | TX | USA | LHP | 8.50 |
Sam Houston State/Blinn College
|
|
| Premium Content |
Kelly Green | 1 | Justin Barker | 2013 | Robert E Lee | Channelview | TX | USA | RHP | 9.00 |
|
|
| Premium Content |
Gold | 18 | Anthony Beam | 2014 | Hutto | Hutto | TX | USA | C | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 2 | Patrick "Taylor" Beene | 2013 | Atascocita | Humble | TX | USA | SS | 8.50 |
Sam Houston State/Galveston College
|
|
| Premium Content |
Teal | 11 | Edouard Bosseloo | 2014 | College Park | The Woodlands | TX | USA | C | 6.50 |
Northland College
|
|
| Premium Content |
Steel | 10 | James Bowker | 2013 | Plainview | Ardmore | OK | USA | C | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Crimson | 1 | Anthony Bowmaker | 2013 | Westmoore | Oklahoma City | OK | USA | LHP | 7.00 |
Dodge City CC
|
|
| Premium Content |
Black | 2 | Alec Bradshaw | 2013 | Longview | Longview | TX | USA | OF | 8.50 |
Dallas Baptist
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 1 | Decker Branch | 2015 | Flower Mound | anywhere | TX | USA | SS | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Gold | 1 | Hunter Brannan | 2013 | George County | Lucedale | MS | USA | 3B | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
White | 15 | Khevin Brewer | 2014 | William B Travis | Richmond | TX | USA | OF | 9.50 |
Rice
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 19 | Blaise Brown | 2014 | St Augustine | New Orleans | LA | USA | SS | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 9 | Derek Brown | 2013 | Episcopel High School | Houston | TX | USA | SS | 8.50 |
Yale
|
|
| Premium Content |
Navy | 1 | Andrew Bryan | 2013 | Sam Houston High School | Lake Charles | LA | USA | C | 9.00 |
Seminole State College
|
|
| Premium Content |
Gold | 17 | Tim Burr | 2013 | Alvin Reach | Alvin | TX | USA | LHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Teal | 8 | Tristan Burt | 2014 | LBJ / Liberal Arts and Science Academy | Austin | TX | USA | LHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Red | 1 | Bryan Byrd | 2013 | Needville | Needville | TX | USA | 3B | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Steel | 2 | Carter Cammack | 2014 | Aledo | Willow Park | TX | USA | RHP | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 2 | Nicholas Campos | 2014 | Atascocita | Humble | TX | USA | LHP | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Teal | 3 | Ryan Capel | 2013 | Seven Lakes | Katy | TX | USA | 3B | 9.00 |
Blinn College
|
|
| Premium Content |
Royal | 2 | James Carr | 2015 | Clear Lake | Houston | TX | USA | OF | 7.50 |
Concordia University at Austin
|
|
| Premium Content |
Black | 3 | Nathanial Carter | 2014 | Pearland | Pearland | TX | USA | C | 7.50 |
Redlands CC
|
|
| Premium Content |
White | 16 | Cody Carver | 2013 | Hargrave | Huffman | TX | USA | LHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Steel | 14 | Jorge Castano | 2014 | Bowie | Austin | TX | USA | 3B | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 17 | Desi Castillo | 2012 | Calallen | Corpus Christi | TX | USA | RHP | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Crimson | 2 | Esteban Chapa | 2014 | La Joya | Palmview | TX | USA | C | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Red | 2 | Marlan Chatman | 2013 | Dickinson | Dickinson | TX | USA | MIF | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Crimson | 3 | Patrick Christie | 2013 | Memorial | Houston | TX | USA | OF | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 3 | James Clay | 2013 | Goose Creek Memorial | Baytown | TX | USA | OF | 9.00 |
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 3 | Tamaz Conerly | 2014 | Columbia | Columbia | MS | USA | 3B | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Red | 3 | Cristian Cooper | 2013 | Clear Springs | League City | TX | USA | OF | 8.00 |
Ranger College
|
|
| Premium Content |
Royal | 3 | Antonio Cox | 2014 | Kingwood | Kingwood | TX | USA | OF | 8.50 |
The Citadel
|
|
| Premium Content |
Gold | 2 | Austin Cross | 2015 | Montgomery | Montgomery | TX | USA | SS | 7.00 |
Angelina College
|
|
| Premium Content |
Crimson | 5 | Jake Dame | 2014 | Clements | Sugar Land | TX | USA | RHP | 8.50 |
Ranger College
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 1 | Jamie Downs | 2015 | River Oaks | Monroe | LA | USA | C | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Crimson | 15 | Andrew Dunlap | 2013 | Westbury Christian | Houston | TX | USA | DH | 10.00 |
Rice
|
Rd 33 by Nationals (2013)
|
| Premium Content |
Red | 4 | Carlos Elizondo | 2014 | George Ranch | Sugar Land | TX | USA | C | 6.50 |
Trinity University (Texas)
|
|
| Premium Content |
Kelly Green | 2 | Zachary Ervin | 2013 | Mt Pleasant | Mount Pleasant | TX | USA | C | 8.00 |
East Texas Baptist University
|
|
| Premium Content |
Steel | 17 | Austin Eschenburg | 2014 | James Bowie | Austin | TX | USA | OF | 8.50 |
Cisco Junior College
|
|
| Premium Content |
Gold | 3 | John Fallon | 2014 | Lamar | Houston | TX | USA | SS | 8.50 |
Harvard
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 8 | Andreus Faltesek | 2015 | Pearland | Pearland | TX | USA | RHP | 9.50 |
Weatherford College
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 18 | Christopher Farish | 2013 | St Johns | Houston | TX | USA | RHP | 9.50 |
Wake Forest
|
Rd 31 by Indians (2016)
|
| Premium Content |
Steel | 3 | Darian Fleming | 2013 | West Brook | Beaumont | TX | USA | OF | 7.00 |
East Texas Baptist University
|
|
| Premium Content |
Kelly Green | 3 | Jacob Foitek | 2013 | Bishop Lynch High School | Denton | TX | USA | 1B | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 14 | Cameron Fontenot | 2013 | Patterson | Berwick | LA | USA | C | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 17 | Kane Fontenot | 2013 | Ascension Episcopal | Lafayette | LA | USA | 3B | 8.00 |
Louisiana State University, Shreveport
|
|
| Premium Content |
Royal | 4 | Justin Fragale | 2015 | Cinco Ranch | Richmond | TX | USA | C | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 4 | Blake Frampton | 2014 | Wylie | Abilene | TX | USA | LHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 4 | Brady Frederick | 2013 | Atascocita | Houston | TX | USA | OF | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 5 | Gavin Fritz | 2014 | Rogers | Temple | TX | USA | RHP | 7.50 |
Dallas Baptist
|
Rd 16 by Marlins (2017)
|
| Premium Content |
Kelly Green | 4 | Bradley Glasscock | 2013 | Dallas Christian | Sunnyvale | TX | USA | MIF | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Black | 24 | Chris Glover | 2014 | Rockwall | Rockwall | TX | USA | RHP | 8.50 |
Texas A&M-Corpus Christi/McLennan CC
|
Rd 32 by Mets (2014)
|
| Premium Content |
Royal | 15 | William "Scott" Goins | 2011 | Lago Vista | Jonestown | TX | USA | RHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Teal | 5 | Adrian Gonzalez | 2014 | Victoria East | Victoria | TX | USA | RHP | |
|
|
| Premium Content |
Navy | 2 | Ramon Gonzalez | 2013 | George Ranch | Sugar Land | TX | USA | OF | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Black | 4 | Lane Graver | 2014 | Leesville | Newllano | LA | USA | C | 5.50 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 6 | Matthew Grayshon | 2013 | Spring Woods | Houston | TX | USA | C | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
White | 2 | Garrett Greenwood | 2014 | Santa Fe | Edmond | OK | USA | OF | 8.00 |
Massachusetts Institute of Technology
|
|
| Premium Content |
Purple | 15 | Gavin Grissom | 2013 | Oak Ridge | Spring | TX | USA | C | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Kelly Green | 16 | Jonathan Groff | 2014 | Medina Valley | Castroville | TX | USA | LHP | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 17 | Hayden Guidry | 2013 | Bridge City | Orange | TX | USA | RHP | 9.50 |
|
|
| Premium Content |
White | 18 | Mark Hammel | 2014 | Cypress Woods | Cypress | TX | USA | RHP | 8.50 |
Arkansas/Alvin CC
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 2 | Carter Hankins | 2014 | Forrest County Agricultural Hi | Purvis | MS | USA | C | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Steel | 4 | Charley Harber | 2015 | Crosby | Crosby | TX | USA | SS | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Royal | 16 | Jared Hardage | 2014 | Clear Creek | Taylor Lake Village | TX | USA | LHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 3 | Mitchell Harris | 2013 | St. Thomas | Houston | TX | USA | OF | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 7 | Colin Harrison | 2013 | Atascocita | Humble | TX | USA | RHP | 8.50 |
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 5 | Nick Hartman | 2013 | Strake Jesuit College Prep | Katy | TX | USA | RHP | 9.00 |
LSU - Eunice
|
Rd 9 by Blue Jays (2016)
|
| Premium Content |
White | 17 | Jordan Henderson-Lewis | 2013 | Elsik | Houston | TX | USA | OF | 8.00 |
Texas Southern
|
|
| Premium Content |
White | 3 | Torin Hickman | 2013 | Woodville | Chester | TX | USA | C | 9.00 |
Stephen F. Austin
|
|
| Premium Content |
White | 11 | Trevor Hickman | 2014 | Woodville | Chester | TX | USA | C | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 3 | Drew Higginbotham | 2012 | Vandergrift | Austin | TX | USA | C | 8.50 |
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 15 | Ridge Hill | 2014 | Springdale | Springdale | AR | USA | 1B | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Royal | 5 | Greg Hoffman | 2013 | St Thomas | Houston | TX | USA | 1B | 8.50 |
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 16 | J.R. Holloway | 2013 | Westwood | Austin | TX | USA | RHP | 10.00 |
Duke
|
|
| Premium Content |
Gold | 14 | Kolby Hopson | 2013 | Lufkin | Lufkin | TX | USA | OF | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 4 | Tyler Horn | 2013 | Terrell | Terrell | TX | USA | RHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 6 | Eric Horton | 2013 | Northwest | Justin | TX | USA | MIF | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 5 | Garth Howard | 2013 | Texas City | Texas City | TX | USA | MIF | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 4 | Logan Howell | 2013 | A & M Consolidated | College Station | TX | USA | OF | 9.00 |
Hill College
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 7 | Ryan Huber | 2015 | Santa Fe | Edmond | OK | USA | RHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Red | 5 | Michael Hungate | 2013 | Cinco Ranch | Katy | TX | USA | MIF | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 8 | Nathan Imig | 2014 | Leander | Leander | TX | USA | RHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Teal | 13 | Alex Irion | 2013 | Lake Highlands | Dallas | TX | USA | 2B | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 9 | Tyler Irvine | 2014 | Pope John XXIII | Houston | TX | USA | C | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
White | 4 | Brennen Isbell | 2013 | First Bapt Christian Academy | Pasadena | TX | USA | SS | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Steel | 5 | Cameron Jackson | 2014 | Lutheran South Academy | Pearland | TX | USA | OF | 8.50 |
|
|
| Premium Content |
Gold | 16 | Jenner Jackson | 2013 | Sulpher Springs | Sulpher Springs | TX | USA | RHP | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Gold | 4 | Jordan Jackson | 2013 | Sulphur Springs | Sulphur Springs | TX | USA | LHP | 9.00 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 6 | Nathan Jackson | 2013 | Bellaire | Houston | TX | USA | LHP | 9.50 |
University of Houston
|
|
| Premium Content |
Royal | 6 | Reagan Jacobs | 2014 | Yoakum | Yoakum | TX | USA | MIF | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Royal | 7 | Eric Johnson | 2013 | Dulles | Stafford | TX | USA | OF | 9.00 |
McNeese State
|
|
| Premium Content |
Black | 16 | Tyler Jones | 2013 | Coppell | Coppell | TX | USA | 3B | 8.00 |
Air Force
|
|
| Premium Content |
Steel | 16 | Jared Jordan | 2013 | Royse City | Terrell | TX | USA | RHP | 9.00 |
Texas A&M-Corpus Christi
|
|
| Premium Content |
Red | 15 | Clay Joseck | 2014 | Katy | Katy | TX | USA | 3B | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Black | 5 | Troy Kacir | 2013 | Yoakum | Yoakum | TX | USA | 1B | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Royal | 8 | Christopher Karstens | 2014 | Panola | Wilburton | OK | USA | LHP | 6.00 |
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 6 | Daniel Keene | 2013 | Liberty Christian | Southlake | TX | USA | 3B | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 23 | Andrew Kelley | 2013 | Klein | Spring | TX | USA | RHP | 9.00 |
Arkansas
|
|
| Premium Content |
Crimson | 16 | Michael Ketchmark | 2013 | Lake Highlands | Dallas | TX | USA | 3B | 9.00 |
|
|
| Premium Content |
Steel | 18 | Gregory King | 2013 | Southaven | Southaven | MS | USA | 1B | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Red | 16 | Jacob Kiser | 2013 | William B. Travis | Richmond | TX | USA | 1B | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 3 | Zach LaFleur | 2014 | Teurlings Catholic | Lafayette | LA | USA | OF | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Black | 6 | Spencer Landry | 2014 | Patterson | Berwick | LA | USA | 3B | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
White | 5 | Lance LeDoux | 2014 | Port Neches-Grovesk | Port Neches | TX | USA | LHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Crimson | 6 | Andrew Leilich | 2014 | The Woodlands | The Woodlands | TX | USA | RHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 8 | Ryan Liggett | 2013 | Atascocita | Humble | TX | USA | RHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 11 | Andrew Lightfoot | 2013 | Cinco Ranch | Katy | TX | USA | RHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Kelly Green | 6 | Brayson Longman | 2013 | Seven Lakes | Katy | TX | USA | OF | 8.00 |
Angelina College
|
|
| Premium Content |
White | 6 | Manny Loredo | 2014 | Mcallen | McAllen | TX | USA | OF | 8.00 |
Texas Rio Grande Valley
|
|
| Premium Content |
Purple | 9 | Jordan Lucks | 2013 | Kingwood | Kingwood | TX | USA | OF | 7.50 |
Wharton County Junior College
|
|
| Premium Content |
White | 7 | Charlie Lugo | 2014 | Sharyland | Mission | TX | USA | 3B | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 7 | Joseph Lyall | 2013 | Ft. Bend Baptist Academy | Richmond | TX | USA | OF | 8.00 |
Galveston College
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 10 | Brendan MacGregor | 2015 | River Oaks | Monroe | LA | USA | 2B | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Red | 6 | Ryan Manz | 2014 | Clements | Sugar Land | TX | USA | LHP | 7.00 |
Stephen F. Austin
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 11 | Richard Marches Jr | 2015 | Huffman Hargrave | Huffman | TX | USA | OF | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Gold | 15 | Wyatt Marks | 2014 | St Thomas More | Lafayette | LA | USA | RHP | 9.00 |
Louisiana-Lafayette
|
Rd 13 by Athletics (2017)
|
| Premium Content |
White | 8 | Andrew Aaron Martinez | 2015 | Cypress Community Christian | Cypress | TX | USA | SS | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
White | 9 | Sean Mathews | 2013 | Cinco Ranch | Katy | TX | USA | RHP | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 8 | Chase McClarty | 2013 | Clear Lake | Houston | TX | USA | LHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 16 | Steven McDuffey | 2013 | Montgomery | Montgomery | TX | USA | RHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 9 | Colby McGee | 2014 | Heavener | Heavener | OK | USA | 2B | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Red | 7 | Dylan McGee | 2013 | Cinco Ranch | Katy | TX | USA | RHP | 8.50 |
Trinity University (Texas)
|
|
| Premium Content |
Royal | 9 | John Melody | 2013 | Episcopal-Houston | Houston | TX | USA | C | 9.00 |
Dartmouth
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 7 | Kennon Menard | 2013 | Teurlings Catholic | Lafayette | LA | USA | SS | 9.00 |
Southeastern Louisiana
|
|
| Premium Content |
Steel | 6 | Pasqual Mendoza | 2013 | Arlington Heights | Fort Worth | TX | USA | RHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Steel | 13 | Cameron Miller | 2013 | Bellaire | Bellaire | TX | USA | C | 9.50 |
Baylor
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 8 | Jack Miller | 2014 | St Johns | Houston | TX | USA | C | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Teal | 1 | Cameron Mineo | 2013 | Alamo Heights | San Antonio | TX | USA | OF | 8.00 |
Johns Hopkins University
|
|
| Premium Content |
Steel | 12 | Madison Morales | 2014 | Grand Lake | Lake Charles | LA | USA | RHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Royal | 10 | Austin Mourad | 2014 | Reidland | Paducah | KY | USA | MIF | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 2 | Gregory Mula Jr | 2013 | Northlake Christian | Mandeville | LA | USA | MIF | 8.00 |
Samford
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 12 | Nick Nardone | 2013 | College Park | The Woodlands | TX | USA | RHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Kelly Green | 7 | Sterling Neal | 2013 | Second Baptist School | Spring | TX | USA | OF | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 10 | Matthew Nerz | 2014 | Lamar | Houston | TX | USA | C | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 1 | Anthony Obeid | 2014 | Fort Bend Christian Academy | Sugar Land | TX | USA | LHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 13 | Blake Owen | 2014 | Blanchard | Blanchard | OK | USA | SS | 8.00 |
Arkansas Tech
|
|
| Premium Content |
Royal | 11 | Grayson Padgett | 2015 | Hardin-Jefferson | Beaumont | TX | USA | C | 8.00 |
University of Houston
|
|
| Premium Content |
Red | 8 | Grant Page | 2014 | George Ranch | Sugar Land | TX | USA | 2B | 7.50 |
Stephen F. Austin
|
|
| Premium Content |
Crimson | 7 | Tyler Payne | 2014 | Ridge Point | Missouri City | TX | USA | RHP | 6.00 |
|
|
| Premium Content |
Crimson | 8 | Will Peters | 2014 | Clements | Sugar Land | TX | USA | RHP | 8.00 |
Texas at Dallas
|
|
| Premium Content |
Gold | 5 | Eric Peterson | 2013 | Sam Houston | Lake Charles | LA | USA | OF | 8.00 |
Seminole State College
|
|
| Premium Content |
Kelly Green | 13 | Roberto Petitto | 2014 | Cypress Woods High School | Cypress | TX | USA | MIF | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
White | 10 | Quinn Petty | 2014 | Medina Valley | Castroville | TX | USA | 2B | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 10 | Josh Podlin | 2013 | St. Thomas | Houston | TX | USA | RHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Kelly Green | 9 | Colton Poindexter | 2013 | Atascocita | Humble | TX | USA | 3B | 8.50 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 10 | Jay Poullard | 2015 | Ballard | Louisville | KY | USA | OF | 7.00 |
Kentucky State
|
|
| Premium Content |
Red | 18 | Aaron Prado | 2013 | Victoria East | Victoria | TX | USA | C | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Red | 17 | Will Preston | 2014 | Clements | Sugar Land | TX | USA | RHP | 7.50 |
Southwestern University
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 11 | Colby Price | 2015 | Nederland | Nederland | TX | USA | OF | 6.50 |
University of Texas at Arlington/Panola College
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 15 | Chris Ramirez | 2014 | Naaman Forest | Garland | TX | USA | 1B | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Red | 10 | Chad Ramsey | 2013 | Needville | Damon | TX | USA | SS | 9.00 |
New Mexico State
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 12 | Johnny Rangel | 2013 | Porter | Brownsville | TX | USA | C | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Kelly Green | 17 | Logan Ray | 2013 | Catholic | Prairieville | LA | USA | LHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Gold | 6 | Taylor Rich | 2013 | Lovelady | Lovelady | TX | USA | LHP | 9.00 |
|
|
| Premium Content |
Teal | 16 | Cody Richey | 2013 | Comfort | Comfort | TX | USA | RHP | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 11 | Reed Robinson | 2013 | Kingwood | Kingwood | TX | USA | MIF | 8.50 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 22 | Ryan Rogers | 2013 | Littlefield | Littlefield | TX | USA | 1B | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 13 | Isaiah Rojas | 2013 | Texas City | Texas City | TX | USA | SS | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Gold | 7 | Santiago Rojas | 2014 | Thurgood Marshall | Missouri City | TX | USA | SS | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 11 | Will Rose | 2013 | Clear Creek | League City | TX | USA | RHP | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Crimson | 9 | Brandt Roush | 2014 | Tascosa | Amarillo | TX | USA | OF | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Crimson | 10 | Matthew Russell | 2014 | Stephen F Austin | Sugar Land | TX | USA | 1B | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Black | 7 | Cooper Sanders | 2013 | Plano East Sr | Murphy | TX | USA | OF | 8.50 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 21 | Kelby Schimming | 2014 | Friendswood | Friendswood | TX | USA | RHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Gold | 20 | Lee (Clay) Schroeder | 2014 | Clear Lake | Houston | TX | USA | 1B | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Royal | 12 | Darrion Scott | 2013 | So Grand Prairie | Grand Prairie | TX | USA | OF | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 7 | TJ Scott | 2013 | Friendswood | Friendswood | TX | USA | OF | 8.50 |
TCU
|
|
| Premium Content |
White | 24 | Collin Scribner | 2013 | Aubrey | Aubrey | TX | USA | 1B | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 6 | Blayne Sebek | 2013 | Cy-Fair | Cypress | TX | USA | RHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Steel | 7 | Shane Selman | 2015 | Alfred M. Barbe | Lake Charles | LA | USA | OF | 8.50 |
McNeese State
|
Rd 21 by Athletics (2019)
|
| Premium Content |
Black | 17 | Brandon Selph | 2013 | Faith Christian | Coppell | TX | USA | RHP | 7.50 |
Brookhaven College
|
|
| Premium Content |
Black | 8 | Kieran Severa | 2014 | Lawrence | Lawrence | KS | USA | OF | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Teal | 22 | Furquan Shorts | 2015 | Atascocita | Houston | TX | USA | RHP | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Kelly Green | 10 | Devin Skapura | 2013 | Kingwood | Kingwood | TX | USA | RHP | 8.50 |
Texas A&M-Corpus Christi
|
|
| Premium Content |
Teal | 15 | Bret Smith | 2015 | Nederland | Nederland | TX | USA | LHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Teal | 7 | Darryl Smith | 2013 | Nederland | Nederland | TX | USA | LHP | 6.00 |
|
|
| Premium Content |
Steel | 8 | Riley Smith | 2013 | Hudson | Lufkin | TX | USA | RHP | 8.00 |
Louisiana State/San Jacinto CC
|
Rd 24 by Diamondbacks (2016)
|
Diamondbacks (2020)
| Premium Content |
Kelly Green | 11 | Taylor Sorensen | 2014 | Llano | Llano | TX | USA | OF | 8.00 |
Texas Lutheran University
|
|
| Premium Content |
Black | 9 | Kenneth Sparks | 2013 | Home School | Manchaca | TX | USA | C | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Crimson | 11 | Mason Spracklen | 2013 | Royse City | Nevada | TX | USA | C | 8.00 |
Ranger College
|
|
| Premium Content |
Gold | 9 | Corey Spray | 2013 | Hargrave | Huffman | TX | USA | OF | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Red | 11 | Sean Stacy | 2013 | Stephen F Austin H S | Sugar Land | TX | USA | RHP | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 12 | Nathaniel Stein | 2014 | Medina Valley | Castroville | TX | USA | C | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
White | 12 | Hunter Stevens | 2014 | St Pius X | Kingwood | TX | USA | C | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Black | 18 | Dakota Stewart | 2013 | Harmony | Kilgore | TX | USA | RHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 5 | John Strutton | 2014 | Memorial | Houston | TX | USA | SS | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Navy | 14 | Devan Stubblefield | 2014 | St. Louis | Ewa Beach | HI | USA | OF | 8.50 |
|
|
| Premium Content |
Dark Green | 17 | John Henry Styles | 2014 | Episcopal | Houston | TX | USA | LHP | 9.00 |
Stanford
|
Rd 36 by Nationals (2014)
|
| Premium Content |
Columbia Blue | 13 | Austin Sulik | 2013 | Catholic | Baton Rouge | LA | USA | OF | 8.50 |
|
|
| Premium Content |
Royal | 13 | Alec Swofford | 2013 | Jack C Hays | Austin | TX | USA | RHP | 8.00 |
North Lake College
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 14 | Weston Talley | 2013 | College Park | The Woodlands | TX | USA | OF | 6.50 |
|
|
| Premium Content |
Red | 13 | Jonathan Tauzin | 2013 | Travis | Sugar Land | TX | USA | C | 8.00 |
McLennan CC
|
|
| Premium Content |
Teal | 6 | Jarred Taylor | 2014 | Vidor | Vidor | TX | USA | SS | 7.50 |
New Orleans
|
|
| Premium Content |
Gold | 10 | Derek Thomas | 2013 | Hastings H S | Houston | TX | USA | C | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Steel | 11 | Tyrone Thomas | 2016 | Clear Springs | League City | TX | USA | 3B | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Purple | 12 | David "Logan" Thrailkill | 2013 | Atascocita | Humble | TX | USA | 2B | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Steel | 9 | Tony Tordiglione | 2013 | Arlington Heights | Aledo | TX | USA | 2B | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Gold | 11 | Payne Townley | 2013 | Springdale | Springdale | AR | USA | RHP | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Black | 10 | Skyler Valentine | 2014 | Pearland | Pearland | TX | USA | OF | 8.50 |
Texas San Antonio
|
|
| Premium Content |
Teal | 10 | Harry Wadley | 2013 | Lamar H S | Houston | TX | USA | C | 8.00 |
|
|
| Premium Content |
Royal | 14 | Blake Walden | 2014 | Monterey | Lubbock | TX | USA | RHP | 8.00 |
New Mexico Junior College
|
|
| Premium Content |
Navy | 15 | Scott Walters | 2013 | Concordia Lutheran | Tomball | TX | USA | OF | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
Crimson | 12 | Robert Wehman | 2014 | Seven Lakes | Montgomery | TX | USA | SS | 7.50 |
Southwestern University
|
|
| Premium Content |
Gold | 12 | Trevor Westmoreland | 2014 | Royse City | Rockwall | TX | USA | C | 7.50 |
University of Arkansas-Little Rock
|
|
| Premium Content |
Purple | 13 | Sam Wheatley | 2015 | Kingwood | Kingwood | TX | USA | C | 8.00 |
St. Mary’s University (Texas)
|
|
| Premium Content |
Kelly Green | 14 | Jordan White | 2013 | Kingwood | Kingwood | TX | USA | SS | 7.00 |
Aurora University
|
|
| Premium Content |
Black | 11 | Colby Williams | 2014 | Clear Falls | Taylor Lake Village | TX | USA | RHP | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Royal | 17 | Daniel Williams | 2013 | Cedar Ridge | Round Rock | TX | USA | OF | 8.50 |
Dallas Baptist/Weatherford College
|
|
| Premium Content |
Crimson | 13 | Mason Winters | 2014 | Austin | Sugar Land | TX | USA | OF | 6.00 |
|
|
| Premium Content |
Steel | 15 | Ryan Zarella | 2013 | Cypress Creek | Houston | TX | USA | C | 7.50 |
|
|
| Premium Content |
Black | 12 | Rolando Zepeda | 2013 | | Runge | TX | USA | MIF | 7.00 |
|
|
| Premium Content |
TX Orange | 15 | Cody Ziegler | 2013 | Broken Arrow | Broken Arrow | OK | USA | C | 8.50 |
|
|
| Premium Content |